by
  • 7000-2266 manager@mastermind.mn
  • mn
2018/02/07

“ТӨВИЙН БҮСИЙН АВАРГА-2018” ОЮУНЫ СПОРТЫН III ТЭМЦЭЭН ОРХОН АЙМАГТ АМЖИЛТТАЙ БОЛЖ ӨНДӨРЛӨЛӨӨ.

Монголын Оюун Ухааны Академийн орон нутгийн гэрээт салбаруудын дунд уламжлал болгон зохиогддог оюуны спортын ‘ТӨВИЙН БҮСИЙН АВАРГА-2018’ оюуны спортын III тэмцээн өнгөрсөн амралтын өдөр буюу энэ сарын 3-ний Бямба гаригт Орхон аймагт амжилттай зохиогдож шилдгүүдээ тодрууллаа.
Тус тэмцээнд Академийн орон нутгийн Дархан-Уул, Орхон, Зүүнхараа, Хөвсгөл салбаруудаас 200 гаруй тамирчид ‘Ой тогтоолт’, ‘Цээж бодолт’, ‘Спорт өрөлт’, ‘Рубик шоо’-ны төрлүүдээр оролцсон бөгөөд нийт 105 багц медалийн төлөө бүтэн өдрийн турш оюун ухаан, авхаалж самбаа, ур чадвараараа өрсөлдсөн.
Ингээд нийт дүнгээр Дархан-Уул аймгийн Оюун Ухааны Академи нь 18 алт, 7 мөнгө, 9 хүрэл нийт 34 медаль авч Бүсийн аваргын тэмцээнд 1-р байрт шалгаран шилжин явах цомын эзэн боллоо.

Тамирчдын амжилтууд:

Цээж бодолтын тэмцээнд :
6-аас доош насны ангилалд
Д.Буянбат /Хөвсгөл салбар/1-р байр Алтан медаль
Г.Алтжин /Хөвсгөл салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
Ч.Удвал /Хөвсгөл салбар/3-р байр Хүрэл медаль

7 насны ангилалд
М.Буянжаргал /Хөвсгөл салбар/ 1-р байр Алтан медаль
П. Амирлингуа/ Дархан салбар/ 2-р байр Мөнгөн медаль
Б.Хонгорзул /Хөвсгөл салбар/ 3-р байр Хүрэл медаль

8 насны ангилалд
Б. Сайнжаргал/Дархан салбар/ 1-р байр Алтан медаль
Б.Мөнхцэлмэг/Хөвсгөл салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
Н.Сайханбаатар/Хөвсгөл салбар/ 3-р байр Хүрэл медаль

9 насны ангилалд
Б. Хангал /Дархан салбар/1-р байр Алтан медаль
Э.Бумдарь/Хөвсгөл салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
Г.Мөнх-Оргил/Дархан салбар/3-р байр Хүрэл медаль

10-с дээш насны ангилалд
М.Гунгаадорж /Хөвсгөл салбар/1-р байр Алтан медаль
Б.Итгэлмаа /Зүүнхараа салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
Л.Оюумаа /Хөвсгөл салбар/3-р байр Хүрэл медаль

Рубик шооны тэмцээнд:
6-аас доош насны ангилалд
О.Ундармаа/Зүүнхараа салбар/1-р байр Алтан медаль
Б.Сумьяажав/Зүүнхараа салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
О.Маргад/Орхон салбар/3-р байр Хүрэл медаль

7-8 насны ангилалд
Б.Сайнжаргал/ Дархан салбар/ 1-р байр Алтан медаль
Б.Нандин/Зүүнхараа салбар/ 2-р байр Мөнгөн медаль
Ч.Даваасамбуу/Хөвсгөл салбар/3-р байр Хүрэл медаль

9-10 насны ангилалд
Б.Дөлгөөн/Хөвсгөл салбар/1-р байр Алтан медаль
Б.Итгэлмаа/Зүүнхараа салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
Б.Хангал /Дархан салбар/ 3-р байр Хүрэл медаль

11-13 насны ангилалд
Б. Эрхэмхишиг /Дархан салбар/ 1-р байр Алтан медаль
Э.Баярсайхан/Зүүнхараа салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
Б.Пүрэвсүрэн/Орхон салбар/3-р байр Хүрэл медаль

Спорт өрөлтийн тэмцээнд:
6-аас доош насны ангилалд
Б.Сумьяажав/Зүүнхараа салбар/1-р байр Алтан медаль
О.Ундармаа/Зүүнхараа салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
Б.Мөнхтэмүүлэн /Дархан салбар/ 3-р байр Хүрэл медаль

7-8 насны ангилалд
Б.Сайнжаргал / Дархан салбар/ 1-р байр Алтан медаль
З.Эрдэнэбаяр /Дархан салбар/ 2-р байр Мөнгөн медаль
Э.Сармандах/Зүүнхараа салбар/3-р байр Хүрэл медаль

9-10 насны ангилалд
Б.Хулан /Орхон салбар/ 1-р байр Алтан медаль
Б. Хангал /Дархан салбар/ 2-р байр Мөнгөн медаль
С.Соёмбо / Дархан салбар/ 3-р байр Хүрэл медаль

11-с дээш насны ангилалд
Б.Пүрэвсүрэн /Орхон салбар/1-р байр Алтан медаль
Б.Ариунбилэг /Орхон салбар/2-р байр Мөнгөн медаль
Э.Баярсайхан /Зүүнхараа салбар/3-р байр Хүрэл медаль

Ой тогтоолтын тэмцээнд:
Бага насны ангилалд:Нийлбэр дүнгээр
О. Ганжигүүр /Дархан салбар/ 1-р байр Алтан медаль
Б.Мөнхтэргэл /Дархан салбар/ 2-р байр Мөнгөн медаль
Ц.Сүх-Очир /Орхон салбар/3-р байр Хүрэл медаль

Дунд насны ангилалд: Нийлбэр дүнгээр
Э.Лхагвадулам /Дархан салбар/ 1-р байр Алтан медаль
С.Жавхлантамир /Орхон салбар/ 2-р байр Мөнгөн медаль
Б.Намуун /Орхон салбар/ 3-р байр Хүрэл медаль

Цаг зав, сэтгэл зүрхээ зориулан тамирчдаа амжилттай бэлтгэж дасгалжуулсан Орон нутгийн салбарын удирдлагууд болон Дархан салбарын багш Б.Баярмаа, Б.Мөнхзаяа, Ч.Уранзаяа, Орхон салбарын багш Н.Наранцэцэг, Д.Энхнаран, Д.Жавзандулам, Хөвсгөл салбарын багш М.Эрдэнэсувд, М.Өлзийсайхан, Зүүнхараа салбарын багш Э.Эрдэнэцэцэг, Э.Отгонцэцэг, У.Агиймаа, Б.Гэрэлмаа нартаа цааш цаашдын сурган хүмүүжүүлэх ажилд нь өндрөөс өндөр амжилт хүсье.

Монголын Оюун Ухааны Академи
Сургалтын алба
2018.02.06

ОЙ ТОГТООЛТЫН УЛСЫН АВАРГА ТОДОРЛОО

Монголын Оюун Ухааны Академиас 9 дэх жилдээ санаачлан зохион байгуулж буй Ой тогтоолтын улсын аварга шалгаруулах оюуны спортын тэмцээн өнгөрсөн долоо хоногт буюу энэ сарын 5, 6-ны өдрүүдэд Корпорейт Хотел энд Конвеншн Центрт амжилттай явагдаж шилдгүүдээ тодрууллаа. Тэмцээнд Улаанбаатар хот болон Дархан-Уул, Орхон, Хөвсгөл, Сэлэнгэ (Зүүнхараа) аймгийн шилдэг 108 тамирчин хараа, сонсголын ой тогтоолтыг шалгасан […]

Дэлгэрэнгүй
HUMAN CALCULATOR-WINTER 2019 ТҮРГЭН БОДОЛТЫН УЛИРЛЫН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ БОЛЖ ӨНГӨРЛӨӨ

2019 оны 01-р сарын 25-ны өдрийн 09:00-11:30 цагт Монгол-Япон төвийн байранд Монголын Оюун Ухааны Академийн Хуруундай түргэн бодолтын гүнзгий түвшний суралцагчдын дунд зохион байгууллагддаг HUMAN CALCULATOR-WINTER 2019 түргэн бодолтын улирлын аварга шалгаруулах тэмцээн амжилттай болж өндөрлөлөө. Тус тэмцээнд Улаанбаатар хотын үндсэн болон гэрээт 5 салбарын гүнзгий түвшний нийт 70 гаруй суралцагч оролцсон бөгөөд авьяас чадвар, […]

Дэлгэрэнгүй
ДЭЛХИЙН АВАРГЫН ТЭМЦЭЭНЭЭС БАГААРАА ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ ХҮРТЛЭЭ

БНХАУ-ын засаг захиргааны онцгой бүс Хонг Конгд 27 дахь удаагийн Ой тогтоолтын дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээн өнгөрсөн Пүрэв гарагт эхэлсэн ба 21 орны 260 гаруй тамирчид 3 өдрийн турш оюуны гал гарсан өрсөлдөөнийг үзүүлж шилдгүүдээ тодрууллаа. Манай улсыг төлөөлөн 22 тамирчин хоёр дасгалжуулагчийн хамт амжилттай оролцон 60 медалиас 4 алт, 3 мөнгө, 11 хүрэл буюу […]

Дэлгэрэнгүй
© Copyright 2019. All rights reserved